Menu
Sepet

Chef Dükkan Blog RSS Veri

14 Sep Sürdürülebilirlik Nedir ve Önemi
0 548
Sürdürülebilirlik Nedir?İlk kez 16 Haziran 1972 tarihinde Stockholm Konferansı’nda dünya üzerindeki kaynakların hızla tükendiği ve önlem alınmazsa cid..
08 Sep Mutfağın Doğuşu: Gökbeklitepe
0 293
Mutfağın Doğuşu:GöbeklitepeŞanlıurfa büyük mutfak kültürü birikimi ile dünyada bugüne kadar sadece 5 şehrin alabildiği "Dünya Gastronomi Şehri" ünvanı..
08 Sep Sıfır Atık Nedir?
0 418
Sıfır Atık Nedir? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da desteklenen Sıfır Atık projesinin temel amacı; kaynakların verimli kullanılması, atık o..
08 Sep Tarhananın Tarihi ve Yapılışı
0 297
Devrin sultanı, Ramazan ayında, bir gün tebdil-i kıyafetle şehri dolaşmaya çıkar. Yanında baş veziri vardır. Sultan; Paşa, akşam ezanı kimin kapısının..
08 Sep Dünyanın En İlginç Meyveleri!
0 299
DÜNYA’DAKİ EN İLGİNÇ MEYVELER! RambutanDünya’da yalnızca tropikal iklime sahip bölgelerde yetişiyor. Oldukça tatlı ve lezzetli olan Rambutan, dış kabu..
08 Sep Toplumun Alışkanlıklarına Göre Reçeteler Oluşturmak
0 290
Geçmişten günümüze kadar uzanan yolculuğunda yemek yeme olgusu, toplumun kültür ögesi haline gelmiştir. Zaman içerisinde dünyada meydana gelen göç, sa..
08 Sep SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN B12 TÜKETİMİ ŞART !
0 284
Hafif derecede olan B12 eksikliği unutkanlık, yorgunluk gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Görülen diğer belirtilerin ise halsizlik, baş ağrısı, ..
30 Nov D Vitamini Nedir ve Önemi!
0 293
D Vitamini Eksikliği: D Vitamini Nelerde Bulunur?D vitamini, hem yetişkin hem çocuk sağlığı için gerekli olan vitaminler arasında yer almaktadır. D vi..
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)