Menu
Sepet

WOH HUP Siyah Fasulye Sosu, 340 g

WOH HUP Siyah Fasulye Sosu, 340 g
Satıcı : Nefisgurme
48,90 TL
Vergiler Hariç: 45,28 TL

SİYAH FASULYE SOSU, 340 gr

MARKA WOH HUP

TÜRKİYE

-Birçok Çin yemeğinde sıklıkla kullanılan özel bir pişirme sosudur.        

-Fermente edilmiş siyah fasulyelerin buğday unu, zencefil gibi çeşnilerle karıştırılıp, ezme haline getirilmesiyle elde edilir.

-Geleneksel bir favori olan Woh Hup Siyah Fasulye sosu, tavada kızartılmış yemeklere sağladığı lezzetle damakta hoş bir doğu tadı uyandırır. Lezzetli bir sofra sosu yapmak için tatlı biberle eşleştirebilirsiniz.

WOH HUP HAKKINDA

1936’da Chinatown’daki  bir erişte evinin kurucusu Chou Yeng Lan’ın girişimci çabaları, 25 ten fazla ülkede oluşan başarılı bir küresel dağıtım ağıyla bugünün Woh Hup’ına dönüştü. Chou 1920’lerin başında Çin den Singapur’a geldi ve New Bridge Road’da bir erişte dükkanı kurdurmuştur işin gelişmesiyle müşterilerle paylaşmak için kuru erişte talebinde bulunan Chou, Hong Kong’a gitti ustalardan bir şeyler öğrendi ve döndüğünde bir odun kömürü fırını inşa etti kısa süre sonra unlu kuru eriştelerini paketlemek için Everton Road’da bir fabrikaya girdi. Zaman geçtikçe kendi erişteleri için kendi soslarını yaratmaya başladı ayrıca bölgedeki aşçılar ve diğer yerel erişte satıcıların hepsinin Hong Kong’dan ithal soslar kullandığı için pazarda bir açık olduğunu fark etti. Önemli yerel restoranlar ürettiği kaliteli soslar memnun kalmasıyla işletmenin Woh Hup Noodle House Ltd olarak kurulmasına yol açtı. 1971’de ilk sos fabrikasını kurdu 1972’de işi odağını tamamen sos üretimine kaydırdı.1980 de Woh Hup Siıngapur‘daki en büyük istiridye sosu üretim fabrikasıdır.

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.